436 - Millicolor Eco Dekoratif Boya


İç mekan uygulaması için kokusuz su bazlı tek renkli kaplama. MILLICOLOR ECO, özellikle oteller, barlar, sinemalar, ofisler, okullar, bankalar, vb. gibi meskun ortamlar ve kamu alanlarını dekore etmek için uygundur ve buralara havalı bir zariflik hissi verir.

ÖZELLİKLERİ: Katalogda gösterilen renkleri elde etmek için, MILLICOLOR ECO ile belirtilen miktarda COLORI’ renklendirme macununu karıştırın. Buna alternatif olarak, istenilen rengi elde etmek için VALCLONE Dağıtım Sistemini de kullanabilirsiniz.

MILLICOLOR ECO’NUN UYGULANMASI: MILLICOLOR ECO’yu %10 su ile seyreltin ve her uygulamadan önce iyice karıştırın. MILLICOLOR ECO, yüzeyden 20 - 30 cm mesafeden minimum 2,5 mm çapında başlık kullanarak 2,5 - 3,5 atmosfer basınçta püskürtülmelidir. Desen, kullanılan basınç ve kompresöre bağlı olarak değişebilir. İlk MILLICOLOR ECO katını dikey olarak uygulayın; boya hala ıslakken tekrar yatay olarak üzerinden geçin. 20°C’de yaklaşık 2 - 4 saat sonra, çok az ürün kullanarak ve boyayı yüzeyde eşit olarak dağıtarak öncekiyle aynı şekilde ikinci MILLICOLOR ECO katını uygulayın.

PARLAK MILLICOLOR ECO: 5 litre MILLICOLOR ECO’ya 0,250 litre MAGIC LIGHT Katkı Maddesi ilave edin ve odadaki tüm duvarlara püskürtün. Ardından odayı en az 5 dakika yapay olarak aydınlatın; aydınlatma kapatıldığında (veya karartma olursa), duvarlar yavaş yavaş tekrar aydınlanır ve en nihayet birkaç dakika sonra dengelenir. Bu parlaklık emilen ışığın yoğunluğuna bağlı olarak 1 ila 3 saat sürebilir ve 2 - 3 saat sonra yavaş yavaş söner. Birlikte kullanılan MILLICOLOR ECO ve MAGIC LIGHT odayı güvenli ve konforlu hale getirir. Parlaklığı ve süreyi artırmak için daha fazla miktarda Katkı Maddesi ilave edin (örn. her 5 litre MILLICOLOR ECO’ya 0,500 litre).

Not: MAGIC LIGHT Katkı Maddesinin hafif MILLICOLOR ECO gölgelerinde kullanılmasını öneririz (örn. C - D); koyu gölgeler (örn. A - B) daha az parlaklık etkisi yaratır. MAGIC LIGHT Katkı Maddesi ile MILLICOLOR ECO gölgeleri biraz daha aydınlık görünür; ayrıca, MAGIC LIGHT’ı ilave ettikten sonra stabilitesinin kaybolmaması için MILLICOLOR ECO 24 saat içinde uygulanmalıdır.

ASTAR UYGULAMASI:

Eski Yüzeyler: Eski, dökülen boyayı çıkarın ve duvarı uygun bir sabun ürünü kullanarak yıkayın. Yüzey kuruduğunda, çatlakları doldurun. Dolgu malzemesi kuruduğunda, pürüzsüz olduğundan emin olmak için yüzeyi zımparalayın. Ardından, fiksaj malzemesi görevi görmesi için suyla %50 seyreltilmiş PRIMER 400 katı uygulayın. 20°C’de yaklaşık 4 - 6 saat sonra, suyla %20 - 25 seyreltilmiş ikinci bir PRIMER 400 katı uygulayın. Optimal yüzey kaplaması elde etmek için PRIMER 400 mümkün olduğunca çok çapraz darbeler kullanarak yünlü merdane ile uygulanmalıdır. 20°C’de 6 saat sonra, MILLICOLOR ECO uygulamasıyla devam edebilirsiniz. Yeni Yüzeyler. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için yalnızca gerekli yerleri zımparalayın. Ardından, yalnızca doldurulan bölgelere %20 - 25 seyreltilmiş PRIMER 400 uygulayın; 20°C’de 4 - 6 saat sonra optimal yüzey kaplaması elde etmek için mümkün olduğunca çok çapraz darbelerle tüm yüzeyde Yünlü Merdane kullanarak PRIMER 400’ü pürüzsüz hale getirin. 20°C’de bir 6 saat daha sonra, MILLICOLOR ECO uygulamasıyla devam edebilirsiniz.

TEKNİK VERİLER:

Seyreltme: MILLICOLOR ECO suyla %10 seyreltilmelidir. Daha fazla oranda seyreltilmesi daha fazla belirgin noktalı etki sağlar; PRIMER 400 suyla %20 - 25 seyreltilmelidir; MAGIC LIGHT Katkı Maddesi kullanıma hazırdır.

Boyadığı alan: 3 - 4 m2 başına yaklaşık 1 litre MILLICOLOR ECO, iki kat; 14 - 15 m2 başına yaklaşık 1 litre PRIMER 400, kaplaması için bir kat; 5 litre MILLICOLOR ECO başına 0,250 litre MAGIC LIGHT Katkı Maddesi.

Ambalajlama: MILLICOLOR ECO 5 litrelik paketler halinde gelir; PRIMER 400 0,750 - 5 litrelik paketler halinde bulunur; COLORI’ 80 ml ve 480 ml paketler halinde gelir; MAGIC LIGHT Katkı Maddesi 0,100 - 0,250 litrelik paketler halinde bulunur. Kullanım öncesinde tüm ürünler iyice karıştırılmalıdır.

Uygulama sıcaklığı: +5°C ve +35°C arası.

Kuruma: tozlu olmayan bir ortamda 20°C sıcaklıkta 4 saatte. 20°C’de 6 - 8 saat sonra kurur. Odanın sıcaklığına bağlı olarak 24 - 36 saat sonra sertleşir.

Ürün görünümü: mat.

Mukavemet: ürün tamamen sertleştiğinde, darbe ve normal aşınmalara karşı dayanıklılık sağlayan ve nefes alabilen bir tabaka oluşur.

Yıkanabilirlik: Uygulamadan 15 gün sonra, yumuşak bir sünger kullanılarak suyla yıkanabilir. Daha fazla yıkanabilirlik için bir kat seyreltilmemiş FINISH V 16 uygulayın.

Ekipmanı temizleme: kullandıktan hemen sonra suyla; ürün kuruduysa solvent ile.

Depolama: kullanım sonrasında dahi kapağın sıkıca kapalı olduğundan emin olun ve +10°C ila +30°C’nin arası bir sıcaklıkta saklayın.

Sağlamlık: ambalajın hiç açılmaması ve kapağın sıkıca kapalı olması halinde, yaklaşık 1 yıl. Renk değişikliklerini önlemek için, renklendirdikten sonra MILLICOLOR ECO 10 - 15 gün içinde uygulanmalıdır.

ÖZEL GÜVENLİK TALİMATLARI: Cilt ile doğrudan temasından kaçının. Gözlerinizi ve yüzünüzü koruyun. Temas halinde derhal su ile güzelce durulayın ve bir doktora danışın. Teçhizat akarsu, su yolu gibi yerlerde yıkanmamalıdır.

KULLANIM TAVSİYESİ: Yukarıdaki bilgiler doğru ve eksiksizdir. Ancak ürünlerin kullanıldığı koşullar kontrolümüz altında olmadığından, sunulan öneri ya da tavsiyeler ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Başarılı olup olmayacağının test edilmesi adına tüm döngünün küçük bir duvar üzerinde test edilmesini, ve işlemin geri kalanının bu test sonrasında gerçekleştirilmesini öneririz (ilerledikçe dekoratif efektleri düzenli olarak kontrol edin). Bu durum, MILLICOLOR ECO’nun nem, ısı, havalandırma ve uygulama yöntemine karşı farklı tepkiler veren doğal ürünler ile özel reçineler içermesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, her uygulama döngüsü ayrı bir karaktere sahip olacaktır. Gölgeler, katalogda görünenden %20 ila %30 oranda farklılık gösterebilir ve farklı ürün partilerinden de aynı seviyede farklı sonuçlar çıkabilir. Bu nedenle, ürün uygulaması sonrasında renk farklılıklarının oluşmaması için uygulama işlemine başlamadan önce tüm malzemelerin büyük bir kap içerisinde karıştırılması gerekmektedir.

Etiketler: millicolor eco, dekoratif boya, italyan dekoratif boya